Czym się wyróżniają firany panelowe?

Od lat style wnętrzarskie skłaniają się ku minimalistycznym wyjściom. Osłabione odcienie, ograniczenie do minimum ozdoby i jednobarwne, proste akcesoria to najpopularniejsze wyjścia. Kolejnym spośród nich, są firany panelowe (https://nietylkofiranki.pl/299-firany-panelowe), nazywane także panelami żakardowymi, które stały się przebojem. Sprawdzają się zarówno w salonach, sypialniach, jak również pokojach dziecięcych. Zobacz ich zalety oaz zobacz, gdzie możesz kupić to innowacyjne wyjście.

Panele gotowe

Firany panele w wersji gotowej są niezwykle prostym sposobem na zmienienie wyglądu pokoju. Można szybko je powiesić, ponieważ większość spośród nich ma gotowe otwory na drążek zatem starczy jedynie nasunąć firankę na karnisz. Te panele, które nie mają takich przelotów łatwo można powiesić na standardowych klamerkach. Panele gotowe są również proponowane w paru częściach, jakie wspólnie tworzą harmonijną całość. Dzięki temu w wypadku większego okna możemy zastosować parę paneli.

Firany innowacyjne – panele

Niezwykle praktyczne wyjście, jakie sprawdza się w większości stylów oraz pozwoli na interesujące mieszanki aranżacyjne. Panele można zrobić samemu szyjąc, jednak może to być zadanie bardzo uciążliwe. Więc wygodniej jest kupić gotowe firany panelowe. Innowacyjne firany panelowe można zastosować nie jedynie jako osłonę do okna, jednak także postać dekoracyjnego rozdzielenia powierzchni – np. w niewielkim mieszkaniu, wyodrębnienia części do pracy oraz do spania. Firany panelowe można zakładać na klamerkach, szynach czy drążkach.

Czym firany panele różnią się od standardowych firanek?

Firany panelowe nad standardowymi firankami mają jedną niezwykle istotną przewagę, natomiast mianowicie zrobione są z produktu, który praktycznie się nie gniecie. Dzięki temu takich firanek po upraniu nie należy prasować, zawieszając je od razu na rurce czy klamerkach. Dodatkową rozbieżnością między firanami panelowymi natomiast tymi standardowymi jest fakt, że w górnej części są one wzmacniane, dzięki czemu się nie gniotą.

Kiedy firanki panele będą najdoskonalszym doborem?


Firanki panele tak właściwie pasują do każdego wnętrza, starczy dobrać wzór we właściwym stylu – bardziej minimalistyczny do innowacyjnego salonu, romantyczny do klasycznej sypialni, współcześnie zdobiony do pomieszczeń w stylu glamour itd. Dopasowanie wzoru do stylu kompozycji pozwala otrzymać harmonijny oraz nastrojowy rezultat. Należałoby natomiast wziąć pod uwagę również elementy funkcjonalne. W pomieszczeniu, gdzie oczekujemy więcej intymności, lepiej sprawdzi się dłuższy panel. Jednakowo istotny, jak dopasowanie firany do wnętrza, jest także jej odpowiedni wybór pod tym względem, by nie utrudniała ona korzystanie z okna.

 

Możesz również polubić